Współczesny gabinet medyczny nie może istnieć bez prądu, gdyż to właśnie dzięki niemu działa autoklaw, rentgen, frezarka kosmetyczna, czy lampa oświetleniowa. Podobnie jak w domu, tak samo w gabinecie medycznym instalacja elektryczna powinna być zaprojektowana i wykonana w taki sposób, by zapewnić funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkownikom i pacjentom. Oprócz wymogów formalnych równie istotne są także kwestie związane z estetyką. Z tego powodu standardowe gniazdka i podłączone do nich przedłużacze nie rozwiążą problemu. Wiele urządzeń medycznych potrzebuje sporej dawki prądu, by móc prawidłowo działać, toteż przyłącza wykonane na etapie tworzenia instalacji elektrycznej w gabinecie medycznym muszą być właściwie dobrane i zainstalowane. 

Warto więc przed wykonaniem projektu elektrycznego zastanowić się jakie urządzenia będą pracowały w gabinecie i gdzie będą umiejscowione. Pamiętać tu należy o tym, że prąd nie lubi się z wodą, zaś oba te dobra muszą znaleźć się w gabinecie. Warto więc je od siebie zawczasu odseparować, podobnie jak urządzenia emitujące promieniowanie (rentgen, rezonans) od urządzeń, których programy pracy zapisane są na procesorze. Kolejną popularną w ostatnich latach usługą, którą wykonujemy w gabinetach medycznych jest montaż oświetlenia opartego o czujniki ruchu, które eliminują problem z włączonym światłem (np. w toalecie).

Oprócz standardowych rozwiązań jak montaż głównego wyłącznika prądu, rozprowadzenie sieci komputerowej po całym lokalu, czy wyprowadzenie zasilania z podłogi (np. do podłączenia unitu stomatologicznego), oferujemy także rozwiązania z automatyki, które podnoszą komfort obsługi instalacji elektrycznej w lokalu. Począwszy od programatora włączającego dogrzewanie pomieszczeń na pół godziny przed przybyciem personelu do pracy, poprzez automatykę sterującą roletami okiennymi, a skończywszy na sterowaniu blokadą drzwi, które lekarz zamyka podczas badania pacjenta. 

 

Oprócz wykonania instalacji elektrycznej w gabinecie, jesteśmy do Państwa dyspozycji w zakresie serwisu urządzeń medycznych jak autoklawy, mikrosilniki protetyczne, frezarki kosmetyczne, kombajny kosmetologiczne, unity stomatologiczne. Ponad 15 letnie doświadczenie zdobyte w prowadzonym serwisie urządzeń medycznych, przekłada się nie tylko na wiedzę umożliwiającą przeprowadzenie sprawnej diagnostyki i fachowej naprawy, ale także na posiadanie własnego magazynu części zamiennych, dzięki któremu wykonujemy usługi w ekspresowym tempie. Dodatkowym atutem wyróżniającym nasz serwis na terenie Łodzi i okolicznych miejscowości jest to, że usługi świadczymy także mobilnie (w gabinecie Klienta) i oferujemy autoklaw zastępczy na czas naprawy uszkodzonego .